КР ЛАСЕР
  • Супер пикосекунда ласерска машина
  • 6D Cryolipo ласерски систем за обликување
  • Пренослива машина за ласерско отстранување на влакна со диоди
  • Машина за градење мускули за согорување на маснотии

Добредојдовте на KR LASER


KR LASER се посветува на понуда на едношалтерски решенија за медицинска убавина за клиентите на салон, болница, клиника. Имаме 808nm диодни ласерски машини за отстранување на влакна, машини за ладење, HIFU машини, 980nm диодни ласерски машини за отстранување на пајачните вени, машини за интензивна импулсна светлина (IPL).

Имаме сопствен оддел за истражување и развој, младински бизнис тим со висока ефикасност, дистрибутери во странство и оддел за постпродажба.

Прочитај повеќе

Препорачана опрема

Секогаш постои решение за вашиот проблем!

Пикосекунда ласерска машина

Пикосекунда ласерска машина

Ласерската машина Picosecond е здраво, сигурно решение за убавина за Choasma, Age spot, Nevus ...

Ласерска машина за отстранување тетоважа со прекинување ND YAG

Ласерска машина за отстранување тетоважа со прекинување ND YAG

Ласерската машина за отстранување тетоважи Q Switched ND YAG е здраво, сигурно решение за убавина за Rem...

Ласерска машина за отстранување на тетоважа со Q Switched Nd YAG

Ласерска машина за отстранување на тетоважа со Q Switched Nd YAG

Теорија на третман Усвојување на експлозивниот ефект на светлината, Супер Пикосекунда Ласер и......

Машина за ласерско отстранување на влакна со диоди од 1200W

Машина за ласерско отстранување на влакна со диоди од 1200W

Ласерската машина за отстранување влакна со диоди од 1200W е здраво, сигурно решение за убавина за трајно...

Машина за ласерско отстранување на влакна со диоди

Машина за ласерско отстранување на влакна со диоди

Теорија на третман Диодната ласерска опрема прифаќа 808 nm, 755 nm и 1064 nm, особено ......

Мултифункционална машина Три во едно

Мултифункционална машина Три во едно

Теорија на третман SHR: SHR или Супер отстранување на влакна е релативно понова технологија......

Мултифункционална IPL Nd Yag ласерска машина

Мултифункционална IPL Nd Yag ласерска машина

Теорија на третман Мултифункционалната работна станица е сеопфатна и ефикасна нега на лицето ......

NIR/IPL/OPT Hair Removal/Skin Rejuvenation Machine

NIR/IPL/OPT Hair Removal/Skin Rejuvenation Machine

The NIR/IPL/OPT Hair Removal/Skin Rejuvenation Machine is a healthy, reliable beauty solution for...

Co2 фракционална ласерска машина

Co2 фракционална ласерска машина

Co2 Fractional Laser Machine е здраво, сигурно решение за убавина за обновување на кожата и рес...

6D Cryolipo Laser Shape System (ное-инвазивна 6D ласерска опрема за слабеење)

6D Cryolipo Laser Shape System (ное-инвазивна 6D ласерска опрема за слабеење)

Системот за ласерски облик 6D Cryolipo (новоинвазивна 6D ласерска опрема за слабеење) е здрав, сигурен...

Машина за градење мускули за согорување на маснотии со висок интензитет на електромагнетни мускули

Машина за градење мускули за согорување на маснотии со висок интензитет на електромагнетни мускули

Теорија на третман Coolsculpting и мускулен тренинг CoolSculpting a non-invas......

Пренослив 7D HIFU фокусиран ултразвучен апарат

Пренослив 7D HIFU фокусиран ултразвучен апарат

Преносливата 7D HIFU фокусирана ултразвучна машина е здраво, сигурно решение за убавина за лице l...

980nm хируршка диода ласерска машина

980nm хируршка диода ласерска машина

Ласерската машина со хируршки диоди 980nm е здраво, сигурно решение за убавина за васкуларни лезии...

Мултифункционална машина Три во едно

Мултифункционална машина Три во едно

Теорија на третман SHR: SHR или Супер отстранување на влакна е релативно понова технологија......

Ласерска машина Super Picosecond Nd YAG

Ласерска машина Super Picosecond Nd YAG

Ласерската машина Super Picosecond Nd YAG е здраво, сигурно решение за убавина за Отстранување на сите...

Поддршка со целосна услуга

Ние сме тука да помогнеме во секоја фаза од растењето на вашата пракса.

Обезбедуваме OEM&ODM, обука, техничка поддршка и обезбедуваме целосен опсег на услуги за одржување.

Обука

Обезбедуваме OEM&ODM, обука, техничка поддршка и обезбедуваме целосен опсег на услуги за одржување.

Фабрички директно.  Политиката за поддршка со најдобра цена ќе ве натера да станете многу посилни.

Маркетинг

Фабрички директно. Политиката за поддршка со најдобра цена ќе ве натера да станете многу посилни.

Тимот за техничка поддршка 24/7 ќе биде подготвен на време да направи совршени медицински решенија за вас.

Сервис

Тимот за техничка поддршка 24/7 ќе биде подготвен на време да направи совршени медицински решенија за вас.

Секогаш бараме деловни соработки со агенти ширум светот.  Искрено ве покануваме да бидете еден од нашите членови во семејството на KR LASER.

Партнери

Секогаш бараме деловни соработки со агенти ширум светот. Искрено ве покануваме да бидете еден од нашите членови во семејството на KR LASER.

Сведоштва на клиентите

Барам секој пациент да биде третиран со најквалитетна нега и секој третман да резултира со убав, природен изглед. KR ласерот е оптимален систем за отстранување на несаканите тетоважи од сите типови кожа со супериорна безбедност и ефикасност.

д-р Анушкова

д-р Анушкова

Лекар

Веќе некое време обезбедувам отстранување на тетоважи со Q-switched Nd:YAG систем, но забележав зголемување на пациентите со шарени тетоважи. Сакав да се погрижам на моите пациенти да им бидат дадени најдобри резултати, без разлика на боите на мастилото што ги презентираа, па затоа избрав да го додадам ласерот KR во мојата пракса. Видовме импресивни одговори на непослушните мастила.

Д-р Мос Кен

Д-р Мос Кен

Козметички хирург

Нашата цел е да вршиме третмани кои даваат супериорни резултати за сите наши пациенти. Ласерот KR им помогна на многу од нашите пациенти да видат импресивни резултати и ние сме многу среќни што ја избравме оваа најсовремена технологија за сите наши третмани за отстранување тетоважи.

Џон До

Џон До

Сопственик

WhatsApp

Добијте инстант понуда

Предметите означени со * се задолжителни

Send